WIELKOPOLSKIE MORSY ZAGRAŁY Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Kategoria: Galerie zdjęć
Opublikowano Karol Konieczny

Klubowicze znów razem w Jankowie! Święta, Sylwester, Kołobrzeg – te wszystkie wydarzenia jakoś nas rozproszyły. Przyszła nareszcie prawdziwa zima, więc klubowicze przybyli dziś tłumnie. Kolejnym powodem radości tego spotkania było fakt, że dziś z morsami grała na Alasce Orkiestra Jurka Owsiaka.

 Jezioro było skute lodem, dlatego morsy techniczne dziś w mocnym składzie cięły lód, który miejscami miał do 15 cm grubości. Usuwanie tafli lodu to niełatwe zadanie, ale podołali. Pojawił się przerębel w kształcie orkiestrowego serca i wielkie serce z lodu na brzegu. Ogniomistrzem ogniska był dziś Jacek, a garnki z pyszną pomidorówką dostarczyła ekipa Bożenki i Zygmunta, cała rodzina kroiła pomidory i obierała warzywa - pewnie było to integracyjne domowe popołudnie. Na stole uśmiechał się do nas tort od naszej sanitariuszki, która w swoje urodziny, dziś też udzielała pomocy i zakładała opatrunek.

Gotowy przerębel czekał, Dorota rozgrzała ćwiczeniami grupę i tłum ruszył do wody. Grupa była dziś tak liczna, że do wody wchodzono na raty. W międzyczasie wiele osób robiło sobie zdjęcia z lodowym sercem, a serce to symbol WOŚP. Wiele czerwonych serduszek pojawiło się na naszych czapkach i kurtkach, a skarbonki wolontariuszek szybko się zapełniały. Woda o temperaturze 1,5 stopnia, a ja naliczyłem ok. 100 osób kąpiących. Za tydzień ma być równie mroźnie, a w dodatku zapowiadają się opady śniegu, to dopiero będzie zabawa i plener zdjęciowy!

Jak to w orkiestrowej tradycji od lat, dziś u nas odbyły się licytacje parasoli, termosów, kalendarzy. Marek z asystentką sprawnie podbijali ceny 10, 50, 80, 100, 130, 150 i pieniążki wędrowały do puszek Orkiestry. W hymnie Orkiestry pojawiają się słowa, które też legły u podstaw powstania naszego klubu „pozytywne myślenie wszystko odmieni” i tak udaje się dawać radość ludziom, Jurkowi i nam.

Przyznaję, że dziś nie potrafiłem wybrać zdjęć do galerii, więc Was wszystkich wymieszałem z hymnem WOŚP. Miłego oglądania!

Na zakończenie moje klubowe podziękowania dla Arka, który opłacił w tym roku utrzymanie naszej strony morsowej, a teraz zabezpiecza ją na nowym serwerze.

_

Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |