W DALEKIEJ PERSPEKTYWIE WIDAĆ WIOSNĘ

Kategoria: Galerie zdjęć
Opublikowano Karol Konieczny

Jak to dziś na początek powiedział Marek: „Do końca sezonu zostało nam dziewięć spotkań” - i to zaskoczyło wszystkich, ale kalendarz jest nieubłagalny. Resztki lodu, próżno szukać śniegu, gdzieś klucze gęsi, ale w nas nadzieja, na choć chwilowy atak zimy.

Dziś piły do lodu pozostały w bagażnikach samochodów, a do kruszenia lodu wystarczyły mięśnie brzucha Roberta. Ogniem przy ognisku dziś władał Jacek, miotał ogniem i rozsiewał dym na całą Alaskę.

Muzyczną oprawę, jak co tydzień uruchomił Tomek, okrutnie dziś zapracowany, bo w jego władaniu był też dziś kociołek nad ogniskiem, gdzie tajemniczo coś mieszał. Dorota zniechęcona do rozbierania wiatrem w trans tanecznej rozgrzewki, pociągnęła dopiero muzyka i wszyscy nie zważając na wiatr do niej dołączyli. W wodzie można było podziwiać pływające jeszcze dziś wielkie lodowe serce, które towarzyszy nam od trzech tygodni. Nurkowanie w zimnej wodzie staje się popularne, choć gdy tak jak dziś morsowało ok. 73 osób - o miejsce do pływania raczej trudno. Woda była dziś przemiłym schronieniem przed wiatrem, ale przychodzi czas wyjścia, no i zaczyna się sztuka cyrkowa, zdejmowania butów, zapinania zamków i guzików. Każdy zna ten trud ubierania po kąpieli, a trzeba się śpieszyć, bo nad ogniskiem niespodzianka. Tomek mistrzowsko przygotował i podgrzał w kociołku… wodę na kiełbasę! Wielkie dzięki za ten trud i kunszt kulinarny! Każdy ogrzewał się gorącą kiełbasą, a często z dwoma bez skrępowania brał kiełbasę w dłoń i delektował się parówką lub śląską na gorąco. Jak co tydzień wysłuchaliśmy komunikatów Marka- odnośnie wyjazdu do Mielna i Przysieki oraz zaproszenie Benia na Walentynki w klubie Vehikuł Czasu w Środzie Wielkopolskiej.

My spotykamy się za jak co tydzień w niedzielę o 11.00 . Czekamy na osoby chcące zasmakować atmosfery naszej Alaski i kąpieli w zimnej wodzie.

Do zobaczenia i usłyszenia.

Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |