WALKA SŁOŃCA Z LODEM

Kategoria: Galerie zdjęć
Opublikowano Karol Konieczny

Morsom trudno się do tego przyznać, ale lubimy niedzielne poranki w Jankowie, gdy zza drzew przebija się do nas słońce. To ono dziś niepodzielnie panowało na alaskowym niebie, a na tafli jeziora? Ku naszemu zaskoczeniu jeszcze resztki lodu.

Błękitna ekipa dziś znów dopisała, choć może większość przyciągnął zapach świeżych pączków, które jeszcze ciepłe przywiozły Irka i Asia - palce lizać. Jako, że każdy na wiosnę dba o kondycję, by nie było zaskoczenia, morsy rozbiegały się dziś po lesie, ale i spora grupa rozciągała się na plaży pod dyktando Doroty. Gdy ciała były rozgrzane nadszedł czas, by wejść do wody, choć ona miała dziś 3 stopnie, to około 70 osób zażyło kąpieli. Był to chyba już ostatni raz w sezonie, kiedy można było dotknąć lodu. Niektórzy robili sobie z niego nawet okłady, widziałem pierwsze próby pływania, choć pokrywa lodowa to jeszcze utrudniała.

Po kąpieli sprawnie przebieraliśmy się w suche i ciepłe rzeczy, a na plaży niezmordowana ekipa naszych dziewczyn suszyła ciała w tańcu. Nad ogniskiem bulgotał kociołek z żurkiem od Krzysia, na zdjęciach przedstawiam dowód na to, że zupka miała wzięcie, bo gdy zjawiłem się z aparatem ledwo uchwyciłem końcówkę tej pożywnego pysznego posiłku. Na stole wielka miska pysznej sałatki od Ani też cieszyła się wielkim powodzeniem. Sałatka zagryzana pączkiem, popita żurkiem, a na deser jabłecznik! Dietetycy rwali by sobie włosy z głowy na taki mix. Odwiedziła nas też dziś grupa rowerzystów, widziałem nawet u jednego szklany bidon z napisem Finlandią!

Na koniec przekazuję dla wszystkich Alaskowiczów pozdrowienia od ekipy Morsowych MINUSÓW, odwiedziłem ich i pomorsowałem z nimi w Kiekrzu.

Marek podał ostatnie komunikaty dotyczące wyjazdu do Mielna. Ekipa wyrusza w piątek rano, życzymy udanego i szczęśliwego wyjazdu! Morsowa ekipa, która pozostaje z pewnością zorganizuje w Jankowie spotkanie za tydzień, choć w mniejszym gronie. Zapraszamy!

 

Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |