WALENTYNKI NA ZIMOWO

Kategoria: Galerie zdjęć
Opublikowano Karol Konieczny

Jak to często bywa, zimową porą ostatnimi laty, morsy by nacieszyć się zimą, muszą jej trochę poszukać. Byliśmy już w Kołobrzegu, nasi zwiadowcy byli w Przesiece pod wodospadem, a w ten weekend część klubowiczów szukała zimy wraz z grupą blisko 2000 morsów w Mielnie.

 Grupa, która pozostała nie siedziała w domach, lecz przyjechała do Jankowa. Chyba nikt nie żałował, że w te walentynki ruszył na Alaskę. Zjawiło się ok. 60 osób i… każdy każdemu „buzi, buzi moja walentynko” i po cichu wszyscy ruszyli do stołu. Dziwna ta nowa Walentynowa tradycja, gdy powodzeniem wielkim cieszył się dziś smalec i ogórki! Ale co tam - byle swojsko i wesoło.

Radość tym większa, bo WIELKOPOLSKI KLUB MORSÓW ALASKA ma od wczoraj w swym gronie miłościwie nam panującego KRÓLA MORSÓW ad. 2016, a jest nim JAKUB BOGUNIA.

Ognisko, muzyka i ćwiczenia z instruktorką, która mimo ortezy i kontuzji rozgrzała grupę. Na tafli jeziora pojawiła się delikatna powłoka lodu, choć nie nazwałbym tego krą. Jako, że dziś walentynki w wodzie pływały czerwone balony, a pośród nich przytulające się pary, hmmm nawet to integracyjne... Panowie dyskutowali, na co musieli się szarpnąć, a panie w swoim gronie o tym, na co liczą jeszcze dziś. Po kąpieli chyba w ramach niespodzianki wpadła na mnie Marta tak dawno niewidziana u nas, mimo rozdarcia między Alaską, Radomiem i Bułgarią obiecała bywać u nas teraz częściej. Stół dziś bogaty w słodycze, a nad ogniskiem pyszna zupa pieczarkowa od Beaty&Benia. Zenek miał co mieszać, bo była wyjątkowo gęsta i syta. Jak to mi powiedział Jasiu: „Nie żałowali ci do zupy niczego, a śmietany i masła w szczególności!” Pychota (dostałem dokładkę) - dziękujemy. Dziękuję za dzisiejszy poczęstunek, ognisko, pyszną herbatę zimową i balony no i za to, że byliście, a że tak dziś było serduszkowo - zdjęcia do waszych albumów bez mojego komentarza.

Do zobaczenia za tydzień, wszyscy już wtedy razem dowiemy się jak było w Mielnie.

Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |