NIE BOIMY SIĘ WIOSNY

Kategoria: Galerie zdjęć
Opublikowano Karol Konieczny

Kto dzisiaj wstał, zobaczył słońce za oknem i pomknął na Alaskę, trochę się zawiódł? Ciemne chmury nie zwiastowały nic dobrego. Tomek ciągnąc wielką gałąź zamaskował nasze ślady i natura chyba o nas zapomniała. Las szybko zrobił się warny i kolorowy. Muzyka i ognisko, które dziś rozsiewało choinkowy zapach - to wszystko na początek. Dużo dziś rozbrzmiewało wśród morsów wspomnień i relacji ze zlotu morsów w Mielnie.

Mamy w klubie Króla Morsów - Jakub był, jest i będzie z Wielkopolskim Królem Morsów ALASKA.

Nowe twarze pojawiły się dziś na plaży i jak to w naszej tradycji Marek udzielił im porad przed pierwszą kąpielą, a mi przypadła opieka nad nimi w pierwszej kąpieli. Muszę przyznać, że odbyli kąpiel jak stare morsy i mam nadzieję, że to początek ich przygody na dłużej z morsowaniem. Dziś widziałem też desperacką kąpiel foczki, której nie przeszkadzały dwa lewe buty o różnej numeracji!

W wodzie kąpało się dziś 53 osób, które chyba jak mówiły „już lodu w tym sezonie się nie spodziewają”.

Po przebraniu się wszyscy do stołu, bo tam dwa wielkie torty wyjątkowej urody i smaku, jeden podarowany na początek panowania od Króla Jakuba, a drugi od jubilata Marka, któremu odśpiewano gromkie „Sto lat”.

Chodzą plotki, że król Aleksander przez posłańców przekazał, że łatwo królestwa nie odda, a więc pora spotkać się na plaży lub przy stole panowie! Zdezorientowane Dwórki przy Aleksandrze, ale może Jakub prowadzi już casting na swoje?

Suma summarum torty były pyszne i znikały bardzo szybko, popijane herbatką. Nad ogniskiem kiełbasy na kiju, a tu po kąpieli wszystko smakuje wybornie.

No tak moi drodzy gdzieś przebija się do nas wiosna, może schowajmy kalendarze, dajmy koło ratunkowe Marzannie i nie wierzmy Markowi, że do końca sezonu zostało... kąpieli?


Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |