NIEDZIELA ZWYKŁA

Kategoria: Galerie zdjęć
Opublikowano Karol Konieczny

Jak to by powiedział nie raz ksiądz: „Dziś niedziela zwykła”, choć każde spotkanie w Jankowie ma swój koloryt. Dziś słuchaliśmy wspomnień i relacji z wyjazdu do Przesieki – z opowiadań wynika, że był naprawdę udany. Niech świadczy też o tym fakt,  że do Agnieszki ustawiła się kolejka, by wpłacać zadatek na wyjazd w 2017 roku!

Jak to już w alaskowej tradycji bywa - spotkanie rozpoczął Marek, a później w takt muzyki władzę nad morsami przejęła Dorota, kto nie rozgrzał się bieganiem po lesie ćwiczył skłony w rytmach disco-polo. Mimo śpiewu ptaków, woda nadal w temperaturze zimowej zabarwia ciała na czerwono.

Miło postać, pogadać, ba - popływać czy nawet zanurkować, a w tej atmosferze mój aparat fotograficzny ma co robić, by Was wszystkich utrwalić. Dziś w sekrecie powiem, że odnalazłem na naszej Alasce samorodek złota, chyba wykupię tą działkę na własność. Wypalamy zapasy zimowe drewna klubowego, ale spokojnie mogę poinformować, że mamy przygotowany już jego zapas na kolejne 2-3 sezony. Dziś na stole na zmarzniętych morsów czekała uczta: tort, ciasta, smalec, kiełbasy w słoikach, śledziki i koronne danie dziś ziemniaki z boczkiem autorstwa Doroty i Tomka. Starczyłoby tych potraw chyba dla wszystkich fanów naszych z Facebooka, a mamy ich już 1016. 1000 fanem został Krzysiek Cęcak, prawie mors Bałtycki i on też otrzymuję nagrodę niespodziankę gwarantowaną przez moją osobę. Nad ogniskiem dziś Przemek obracał kiełbaski, a wokół wszyscy stali z pełnymi talerzami i gorącą herbatą.

Za tydzień czeka nas spotkanie Wielkanocne wraz z dzieleniem się jajkiem i w taki dzień nie powinno nikogo z was zabraknąć. W święta oficjalnej kąpieli nie będzie, chyba że ktoś wyciągnie rodzinę na spacer i wykąpie się np. w Śmingus Dyngus, odradzamy jednak samotne morsowanie ze względów bezpieczeństwa. Do zobaczenia za tydzień! Ja będę, a Ty?


Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |