ŚWIĘTOWANIE WIELKANOCY

Kategoria: Galerie zdjęć
Opublikowano Karol Konieczny

Dziś ostatni dzień zimy, choć jej atrybutów ani widu, ani słychu. Nad jeziorem w amorach i z krzykiem krążyła para żurawi. Tak, czas myśleć o wiośnie w ogrodach i może sercach, a tak się stało, bo doszły nas słuchy o zaręczynach w naszym klubie, gratulacje dla S. i J!

Dziś sensacja! Dwórki były przed wszystkimi na kąpielisku, wjechały z fasonem i okrzykami: „Jaja są uszykowane?” Wywołało to konsternację, ale na szczęście talerze z jajami były w ich bagażniku. Stół bardzo szybko zapełnił się wielkanocnymi specjałami i był wdzięcznym obiektem wielu zdjęć. Pod nieobecność Marka mikrofon gościł w wielu rękach, a towarzyszyła mu wolność wypowiedzi. Na plaży tradycyjna rozgrzewka oczywiście komentowana z uśmiechem przez niećwiczących (cha cha). Woda ma ok. 4-5 stopni Celsjusza, a dziś w niej w wielkanocnej kąpieli pojawiło się ok. 60 osób. Jak to nasza tradycja każe, do wody podano tace z jajkami i tam na wesoło składano sobie życzenia. Wspominaliśmy nieobecnych (niech żałują) i dla nich też wirtualne - Wszystkiego Dobrego na Święta. Odbyło się też podwodne szukanie jajek, ale nurkowie niczego nie znaleźli. Po kąpieli odbyło się tradycyjne mocowanie się z mokrymi butami, łapanie równowagi przy drzewach i płukanie obuwia. Przy ognisku dziś kucharzył Jarek łykając dym zamiast oddech wolności  od Marusi. W kociołku bulgotał tradycyjny świąteczny żurek, który dziś ufundowali nam „rodzice”. Przy stole było tłoczno, bo było w czym wybierać, a do popicia herbata królewska.

Za tydzień święta bez oficjalnej kąpieli, choć pewnie małe grupy spotkają się w Jankowie bądź Środzie Wielkopolskiej, na tradycyjny Śmigus dyngus -informacje na forum.

2. kwietnia w restauracji Wiedeńska odbędzie się zabawa kończąca sezon. Jeszcze do końca tygodnia możesz dołączyć do naszej grupy, bo jak to być morsem i nie kończyć razem z klubem sezonu?

2016-04-03 OSTATNIA KĄPIEL SEZONU 2015/2017

Copyright © 2019 wielkopolskie-morsy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |